MINIPIVOVARY

www.minipivovary-pacovske.cz

www.easybrewtech.cz

Pro média

Vydané tiskové zprávy

Novinky

Nová sýrárna v Plané nad Lužnicí
09.07.2020

V současné době dokončujeme montáž velkoobjemových nádrží v mlékárně Madeta v Plané nad Lužnicí. Vzniká tu nová sýrárna s výrobní kapacitou asi 42 tun sýru denně, která zahájí svůj provoz na konci tohoto roku. Z PACOVSKÝCH STROJÍREN jsme...

Zobrazit všechny novinky >>>

Oznámení

STÁLE HLEDÁME NOVÉ KOLEGY!
05.02.2020

Seznam hledaných pozic naleznete v sekci KARIÉRA nebo nás můžete kontaktovat přímo na personálním úseku: personalni@pacovske.cz +420 724 589 699 Hledáme právě Vás!

Zobrazit všechna oznámení >>>

Tiskové zprávy

PACOVSKÉ STROJÍRNY slaví 140 let od zahájení provozu
18.09.2016

V rámci oslavy proběhl zápis do České knihy rekordů 15. září 2016 – Společnost PACOVSKÉ STROJÍRNY, a.s., výrobce komplexních technologických a procesních celků z ušlechtilých nerezových materiálů a mědi s vedoucím postavením na českém...

Zobrazit všechny tiskové zprávy >>>

PACOVSKÉ STROJÍRNY slaví 140 let od zahájení provozuV rámci oslavy proběhl zápis do České knihy rekordů

15. září 2016 – Společnost PACOVSKÉ STROJÍRNY, a.s., výrobce komplexních technologických a procesních celků z ušlechtilých nerezových materiálů a mědi s vedoucím postavením na českém strojírenském trhu, slaví letos 140 let od počátku původní výroby v tehdejší mědikovecké a kotlářské dílně. V rámci oslavy významného jubilea uspořádala společnost den otevřených dveří, během něhož mohli zájemci nahlédnout do výrobních prostor.

Počátek výroby v PACOVSKÝCH STROJÍRNÁCH sahá až do roku 1876, a proto je letošní rok symbolem oslav tohoto milníku. Novodobá historie společnosti začala v roce 1991, kdy byly založeny PACOVSKÉ STROJÍRNY, akciová společnost, Pacov, která se proměnila v dynamickou českou firmu s mezinárodní působností. V květnu 2013 se PACOVSKÉ STROJÍRNY staly součástí skupiny SAFICHEM GROUP. Výrobní program dnes zahrnuje 12 specializovaných produktových řad výrobního sortimentu, které zpracovávají ušlechtilé nerezové materiály a měď především pro provozy v potravinářském, chemickém a farmaceutickém průmyslu a také v zemědělství.

Slavnostní den byl taktéž spojen se dnem otevřených dveří pro obchodní partnery, zaměstnance i širokou veřejnost. Během krátkého dopoledního programu v areálu pacovského zámku přivítal hosty generální ředitel Ludvík Ješátko. Po úvodním slovu byla představena kniha „140 let historie PACOVSKÝCH STROJÍREN“. Během odpoledního programu v prostorách sídla společnosti byla slavnostně odhalena plastika, která zobrazuje logo společnosti a současně dokazuje výrobní zručnost Pacovských strojíren. Společnost také u této příležitosti vyrobila na novém laserovém stroji nerezové žetony s gravírovaným znakem společnosti. Celkem 1 089 ks žetonů bylo zhotoveno v rekordním čase 1:51:10 hod a sestaveno do číslovky 140 symbolizující kulaté jubileum. Výkon byl zaznamenán do České knihy rekordů.

„Jsme hrdí na to, že za sto čtyřicet let naší existence vznikla v Pacově silná komunita lidí, která má chuť vytvářet vlastníma rukama hodnoty, které přetrvají,” řekl Ludvík Ješátko, generální ředitel společnosti PACOVSKÉ STROJÍRNY.

Slavnostního dne se kromě vedení a představenstva společnosti PACOVSKÉ STROJÍRNY zúčastnili také ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina pan Zdeněk Kadlec a starosta města Pacova pan Lukáš Vlček. Nechyběli ani zástupci sesterských firem ze skupiny SAFICHEM GROUP a reprezentanti významných odběratelů, bank, škol či zástupci akademických i výzkumných institucí.

Společnost je dlouhodobě významným zaměstnavatelem v Pacově a přilehlém regionu. V současnosti zaměstnává více než 240 pracovníků.
###
PACOVSKÉ STROJÍRNY, a. s. jsou tradiční a zároveň dynamickou českou společností s vedoucím postavením na českém strojírenském trhu a významným přesahem na trhy zahraniční. Společnost vyrábí komplexní technologické a procesní celky z ušlechtilých nerezových materiálů a mědi pro potravinářský, chemický a farmaceutický průmysl a zemědělství. Společnost PACOVSKÉ STROJÍRNY patří do přední průmyslové skupiny SAFICHEM GROUP.

www.pacovske.cz

www.safichemgroup.com

Pro více informací kontaktujte prosím:
Barbora Dlabáčková, barbora.dlabackova@bestcg.com, 602 161 138
Iveta Pokorná, iveta.pokorna@bestcg.com, 731 758 867