MINIPIVOVARY

www.minipivovary-pacovske.cz

Historie PACOVSKÝCH STROJÍREN

Novinky

PIVOVAR HOSTIVAR II
09.04.2017

Nejlepší referencí je bezpochyby spokojený zákazník, kterým se pro nás hrdě stala společnost Pivo Hostivar. V roce 2015 jsme zákazníkovi dodali Pivovar Trautenberk do Horní Malé Úpy, ležící až ve výšce 1045 m. n. m. v Krkonoších, a v...

Zobrazit všechny novinky >>>

Oznámení

SVÁŘECÍ KURZ NA METODU TIG - "ZK 141"
06.02.2017

PACOVSKÉ STROJÍRNY, a.s. nabízejí zájemcům možnost absolvovat za zvýhodněných podmínek SVÁŘECÍ KURZ NA METODU TIG – „ZK 141“ Akční cena celého kurzu: Pro jednotlivce 10.000,- Kč/kurz Pro studenty učilišť a středních škol 7...

Zobrazit všechna oznámení >>>

Tiskové zprávy

PACOVSKÉ STROJÍRNY slaví 140 let od zahájení provozu
18.09.2016

V rámci oslavy proběhl zápis do České knihy rekordů 15. září 2016 – Společnost PACOVSKÉ STROJÍRNY, a.s., výrobce komplexních technologických a procesních celků z ušlechtilých nerezových materiálů a mědi s vedoucím postavením na českém...

Zobrazit všechny tiskové zprávy >>>

Počátek výroby v PACOVSKÝCH STROJÍRNÁCH sahá do roku 1876, kdy byla v Pacově rodinou Hradeckých založena mědikovecká a kotlářská dílna. Dílna byla jedním z prvních pilířů strojírenství v regionu na pomezí Českomoravské vrchoviny a jižních Čech. Samo město Pacov, které leží mezi Táborem a Pelhřimovem, je v současné době správně začleněno do kraje Vysočina.

Spolu s rozvojem této zeměpisné oblasti se zaměření dílny rozrůstalo z původní výroby a opravy zemědělských zařízení a výroby lihovarů i do dalších odvětví, nejvýrazněji do potravinářství. Po necelých sto letech existence bylo nutné již tehdy významně prosperující podnik rozšířit o nové provozní celky, proto byla v letech 1957 až 1963 realizována výstavba nového závodu na současné adrese. K významnému technologickému pokroku došlo v rámci firmy v roce 1978, kdy jí byla udělena licence na výrobu chladicích zařízení na mléko pro zemědělskou prvovýrobu. Závod pak řadu let fungoval jako jediný výrobce a dodavatel těchto systémů na československém trhu.

V roce 1991 vznikla firma PACOVSKÉ STROJÍRNY, akciová společnost, Pacov, která ve svých výrobních programech navazuje na silný historický kontext a zároveň prochází výraznou inovací dle požadavků domácího i zahraničního trhu. Rozmanitý výrobní program, který je dnes tvořen 12-ti specializovanými divizemi, je založen na zpracování ušlechtilých nerezových materiálů a mědi především pro provozy v potravinářském, chemickém a farmaceutickém průmyslu a v zemědělství.

V květnu 2013 se společnost stala součástí skupiny SAFICHEM GROUP, jejíž členové působí v oblasti chemického a farmaceutického průmyslu.

Město Pacov má aktuálně zhruba 5 000 obyvatel a společnost PACOVSKÉ STROJÍRNY je největším zaměstnavatelem nejen přímo ve městě, ale také v širokém okolí.